Konferencja

Techniki informacyjne i komunikacyjne to jedna z inteligentnych specjalizacji Małopolski, która jednocześnie przenika i krzyżuje się z wszystkimi pozostałymi. Pokazuje ona jak rozwój technologii wpływa nie tylko na funkcjonowanie dużych firm, ale przede wszystkim na życie jednostek. Świat wkroczył w czwartą rewolucję przemysłową - rozpoczęła się wymiana danych między inteligentnymi urządzeniami i komunikowanie się sprzętów w fabrykach, korporacjach, instytucjach publicznych, punktach usługowych i naszych domach.

Internet of Things (IoT) stał się realnym tematem zainteresowań przedsiębiorców. Jak pisze Grzegorz Kubera, dziennikarz specjalizujący się w nowych technologiach: „Urządzenia, które znają nasze nawyki, zdalnie sterowane systemy alarmowe czy elektroniczne zamki do drzwi to już nie science fiction ani zabawki dla bogaczy. Nowy trend, zwany Internetem rzeczy, sprawia, że coraz więcej przedmiotów codziennego użytku ma dostęp do sieci.”

W pierwszym w kraju raporcie dotyczącym Internatu rzeczy, Paweł Kolenda, redaktor merytoryczny oraz dyrektor ds. badań IAB Polska pisze: „Skala zastosowania rozwiązań IoT jest ogromna: od miniaturowych dodatków do odzieży, poprzez inteligentne sprzęty domowe, automatykę budynkową i inteligentne miasta, po gospodarkę wodną czy systemy obronne”.

Podczas konferencji eksperci pokażą uczestnikom skalę tych zastosowań. Przedstawiciele międzynarodowych korporacji i prężenie rozwijających się firm przedstawią możliwe zastosowania Internetu rzeczy, opowiedzą o wdrażaniu nowoczesnych technologii i zmianach w biznesie, przemyśle, administracji i medycynie. Prelegenci zastanowią się kiedy Internet rzeczy będzie powszechny dla społeczeństw, czy inteligentne sprzęty zmienią nasze zachowania, jak wpłyną na rozwój gospodarczy – i wiele więcej!

Ważny punkt konferencji stanowić będą spotkania networkingowe w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, podczas których uczestnicy będą mogli wymienić się wrażeniami, podzielić doświadczeniem, nawiązać kontakt z przedstawicielami innowacyjnych firm z regionu a w wolnej chwili przetestować nowoczesne urządzenia multimedialne.

 

Data: 17 października 2016 roku

Miejsce: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Konferencję moderować będzie Pani Magda Petryniak.

 

Formularz rejestracyjny znajduje się pod programem konferencji.

GODZINY

PROGRAM

ZDJĘCIE

PRELEGENCI

10:00 - 10:10

Otwarcie konferencji

jacek-krupa

Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

10:10 - 11:10

Wręczenie Małopolskiej Nagrody Gospodarczej

Celem Nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorców Województwa Małopolskiego oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami. Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca, duży przedsiębiorca.

malopolska-nagroda-gospodarcza

Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

11:10 - 11:50

Internet rzeczy. Czym jest i czym może być dla rozwoju gospodarki, administracji publicznej, medycyny i codziennego życia

Wystąpienie o charakterze popularno-naukowym wprowadzające uczestników w tematykę Internetu Rzeczy, wyjaśniające istotę wdrażania nowości technologicznych i prezentujące kierunek zmian w ICT oraz ich konsekwencje w działaniu firm i ludzkim życiu.

ryszrad-tadeusiewicz

prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz- prof. dr hab. inż., członek rzeczywisty PAN, honoris causa multi; kierownik katedry Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

11:50 - 12:10

Przerwa kawowa

   

12:10 - 13:40

 

Panel dyskusyjny - wpływ Internetu Rzeczy na duże firmy 

W jakim zakresie Internet Rzeczy zmienia funkcjonowanie międzynarodowych firm? Na jaką skalę może być stosowana komunikacja między maszynami (M2M)? Jakie możliwości i szanse związane są z wdrażaniem inteligentnych rozwiązań? Jak inteligentne rozwiązania wpływają na pracę i rozwój międzynarodowych firm? W jaki sposób Internet Rzeczy zmienia użytkowanie Internetu i sprzętów elektronicznych?

 

 
przemyslaw-zakrzewski

 

Przemysław Zakrzewski - Dyrektor Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania ABB

 

wojciech-mach

Wojciech Mach - Dyrektor Zarządzający Luxoft na Europę Centralną i Polskę

 

marcin-moskalik

Marcin Moskalik - Kierownik Programu Innowacyjności w Ericsson Ericpol

 

stefan-zyczkowski

Stefan Życzkowski - Prezes spółki ASTOR

 

rafal_styczen

Rafał Styczeń -Prezes Zarządu Ailleron SA

mariusz-lasek

Mariusz Lasek - Prezes Comarch Technologies S.A.

Magdalena-Petryniak

Magda Petryniak- moderator

13:40 - 14:20

Lunch

   
 14:20-15:50

Sesja indywidualnych wystąpień

Zagadnienia, które poruszane będą podczas sesji: W jaki sposób inteligentne rozwiązania zmieniają ludzkie życie? Kiedy urządzenia związane z Internetem Rzeczy będą powszechnie używane przez przeciętnego człowieka? Jak zmienia się użytkowanie Internetu i sprzętów w gospodarstwie domowym? Jak inteligentne rozwiązania mogą działać w służbie człowiekowi?

   

14:20 - 14:35

BeaconValley. O mieście przyszłości zasilanym beaconami

szymon-niemczura

Szymon Niemczura - Współzałożyciel i CEO w Kontakt.io

14:35 - 14:50

IOT: chwilowy trend czy naturalny kierunek rozwoju produktów?

radoslaw-tadajewski

Radosław Tadajewski - Dyrektor zarządzający OORTInc.

14:50-15:05

Nowe (stare) modele biznesowe w energetyce

jakub-miller

Jakub Miller - Dyrektor Generalny KIC InnoEnergy Poland Plus

15:05-15:20

Teleopieka i telemedycyna – jak nowe technologie sprawiły, że pacjent nareszcie jest w centrum uwagi

jaroslaw-bulka

dr inż. Jarosław Bułka - Wiceprezes Zarządu Silvermedia S.A

15:20-15:35

Od Internetu do Rzeczy na Zdrowie i co z tym wspólnego mają Roboty

zbigniew-nawrat

dr hab. Zbigniew Nawrat - Kreator współczesnej medycyny, twórca robota kardiochirurgicznego Robin Heart

15:35-15:50

Rola inteligentnego oświetlenia w komercyjnych budynkach

Maciej Witaliński - Współzałożyciel i Dyrektor Techniczny ds. Rozwoju Produktów klienta w Silvair

15:35 - 16:10

Przerwa kawowa / networking

   

16:10 - 17:00

Innowacje. Disruption - dlaczego przedsiębiorcy będą innowatorami z własnej woli lub z przymusu rynkowego

arek-skuza

Arek Skuza - współzałożyciel K2 Disruptive Lab, założyciel iTraff Technology, dyrektor ds. innowacji w Centrum Adama Smitha

17:00

Networking

   
Znajdź Nas na Facebooku
Oglądaj Nas na You Tube